Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Maxbizz is a values-driven consulting agency dedicated.

Gallery

Contact

+1-800-456-478-23

411 University St, Seattle

maxbizz@mail.com

“Dijital Pazarlama”nın Geleceği

Dijital pazarlama, müşterilerin ve markaların sürekli değişen ihtiyaçlarına uyum sağlamak için, sürekli olarak gelişmektedir.

Bugünün eğilimleri, teknolojileri ve yenilikleri yarının dijital pazarlamasını şekillendirecek ve sonraki büyük eğilimlerin ne olduğunu bilmek, zirvede kalmanıza yardımcı olacaktır.

İÇERİK PAZARLAMASI

Dijital pazarlama yöntemi olarak, içerik pazarlaması, gelecekte de, en az şimdiki kadar önemli olmaya devam edecektir.  Öte yandan içerik oluşturmak, yayınlamak ve paylaşmak için kullanılan araçlar her zaman değişmektedir.

Video pazarlama geleceğin en büyük trendi olmasa da, yıllardır her içerik pazarlama uzmanının radarında olduğu için, dijital pazarlamada çok önemli bir rol oynayacaktır.

Invespcro, Conversion Rate Optimization Experts’e göre, işletmelerin% 81’i videoyu bir pazarlama aracı olarak kullanmaktadır.

% 90’ı videonun çevrimiçi işlerinin başarısı için çok önemli olduğuna inanmaktadır.

Video da çok yönlü bir içerik biçimidir. Ürünlerini paylaşmak , aynı zamanda kitlelerini eğlendirmek, eğitmek ve onlarla etkileşim kurmak isteyen şirketler için de harika bir seçenektir.

DİJİTAL PR

Sektör uzmanlarıyla ilişkiler kurmak ve geliştirmek çok önemlidir. Dijital PR bunu başarmanıza yardımcı olacaktır. Dijital PR ile şunları yapabileceksiniz:

 • Marka bilinirliğinizi ve görünürlüğünüzü artırın.
 • SEO tarafında sıralamanızı artırın.
 • Web sitenizin trafiğini artırın.
 • Daha geniş bir kitleyi hedefleyin.
 • Sosyal etkileşim yaratın.
 • Ve çok daha fazlası.

Şu anda dikkat edilmesi gereken trend, dijital PR’da sesli aramaya artan bir bağımlılıktır. İçeriklerini düzgün ve okunması kolay olacak şekilde düzenlemek, sesli arama için optimize etmeniz her zaman avantajınıza olacaktır. Ek olarak, veriye dayalı konuları ve alt başlıkları kullandığınızdan ve soruları kısa ve öz bir şekilde yanıtladığınızdan emin olmanız gerekmektedir.

“İşinizi ikiye katlamanın yolu trafiğinizi ikiye katlamak değil, etkileşim oranınızı ikiye katlamaktır.”
JEFF EISENBERG

SEO

Google’ın son algoritmaları, aramaların ardındaki dürtüyü anlamanın önemini ortaya çıkarmaktadır. İçerik oluşturucuların bunu dikkate alması gerekmektedir. Bu da daha kaliteli sitelerin öne çıkmasını ve insanların aradıkları bilgilere daha hızlı ulaşmasını sağlayacaktır.

Yapılandırılmış veri işaretleme, bir sayfadaki belirli içerik türlerini Google’a ve diğer arama motorlarına işaret eden biçimlendirme dilidir. Bu, daha iyi kullanıcı deneyimleri sağlayan kaliteli içeriklerin bulunmasını kolaylaştırmasına olanak tanımaktadır.

Kıdemli SEO Yöneticisi Elizabeth Goldsbrough, Google’ın bir aramanın, hangi ürün için ne zaman olduğunu anlayabildiğini söylemektedir. “Bu nedenle, öncekine göre daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için veri topladığından, arama sonuçlarında fiyat/alaka ve kalite açısından daha zengin içerikler gösterecektir”.

“Ancak bu kararların arkasındaki veriler, psikoloji ve kullanıcı davranışına dayanıyor. İnsan zihninin bir algoritma gibi, çalışma şeklini anlamak, SEO’nun geleceğinin anahtarıdır. ”

İçerik söz konusu olduğunda, arama terimi seçimlerinin arkasındaki psikolojiyi anlamamız gerekmektedir. Amacına uygun içerik oluşturmak giderek daha önemli hale gelmektedir. İçerik, arama deneyimine göre uyarlanması gerekmektedir.

SOSYAL MEDYA

Sosyal medyada yeni trend, kısa biçimli video içerikleri haline geldi. Mobil tabanlı yeni uygulamalardan biri olan “TikTok”, bu konuya daha fazla odaklanılması için işletmelere ilham vermektedir.

Kısa videolar, neredeyse her yerde paylaşılabildiğinden çok yönlüdür. Markaların geniş bir kitleye ulaşmasına yardımcı olmaktadırlar. Dijital pazarlamacılar, bu tür içerikler ile dönüşümleri artırmak için kısa videoları kullanmaya başladı.

 • Kısa ilgi süreleri için mükemmeldir, çünkü birçok insan artık daha hızlı sindirilebilecek içerik aramaktadır.
 • Pek çok sosyal medya platformuna uymaktadır. (örneğin, Instagram şimdi kullanıcıların 15 saniyelik videoları kaydetmesine, düzenlemesine ve paylaşmasına olanak tanıyan yeni ‘Reels’ özelliğini kullanıma sunmuştur.)

SOSYAL MEDYA REKLAMLARI

Dijital Pazarlama, sosyal medya pazarlaması da dahil birçok kolu olan büyük bir şemsiyedir. Ücretli Sosyal Medya Reklamları, bir markanın web sitelerindeki ve beslemelerdeki varlığını artırmak için sponsorlu içerik veya reklam kullanmaktadır.

Facebook, Google gibi diğer platformları yakalamaya devam etmektedir.  Ancak sosyal medya platformları, içerik üzerinde daha fazla kontrole sahip olacaktır. Bu, manuel işin bir kısmını ortadan kaldıracak, böylece pazarlamacılar stratejik öğelere odaklanacaktır. Bu sayede daha büyük ölçeklerde testler ve optimizasyonlar gerçekleştirecektir.

Olası optimizasyonlar şunları içermektedir:

 • Küçük resimlere ve görüntülere küçük görüntü geliştirmeleri uygulama.
 • Resimleri ve videoları kırpma.
 • Hikayeler için yaratıcı öğelere bir şablon uygulama.
 • Görüntülerden video oluşturma.
 • Birincil metin ve başlık gibi alanlar arasında metin değiştirme.

PPC

Bir Google Partner İş Ortağı olarak Paxmedya Dijital, yüksek kaliteli olası satışlar oluşturan ve yatırım getirisini artıran etkili PPC kampanyaları oluşturup uygulamaktadır.

Her zaman, yöntemlerimizi yenilemeye ve iyileştirmeye çalışmaktayız. PPC’deki bir sonraki büyük trendin farkında olmayı amaç edinmekteyiz.

Kitle segmentlerinin arama kampanyalarında çok daha fazla benimsendiğini görmekteyiz.

Bunun bize hedef kitle performansı hakkında daha iyi bir fikir vermesini ve ayrıca kullanıcıları daha etkili bir şekilde hedeflememizi sağlamasını beklemekteyiz.

Kitle profilinize, yalnızca daha doğru bir şekilde ulaşmakla kalmaz, aynı zamanda kitlenizin ihtiyaçları, istekleri ve acı noktalarına en iyi şekilde uyan reklamlar sunmak için mesajları daha verimli bir şekilde uyarlamaktayız.

TASARIM VE WEB SİTESİ GELİŞTİRME

Tasarım ve web sitesi geliştirme yıllar içinde çok değişti ve değişmeye devam edecektir. Ancak bir şey kalacak: kullanıcıya odaklanma. Web tasarım çalışmalarımızla, müşterilerimiz için aynı zamanda kullanıcı dostu olan kaliteli siteler yaratmaya çalıştığımızı göreceksiniz.

Kullanıcı deneyimi web sitenizin öne çıkmasına veya etkisiz hale gelmesine neden olmaktadır. İşletmelerin, iyi bir UX sağlaması gerekmektedir. Şu anda görünen en büyük trendler ultra hızlı yükleme süreleri ve UX optimizasyonudur.

Google, sayfa hızı optimizasyonu  ve UX optimizasyonunu birincil sıralama faktörü olarak dahil etmeyi planlamaktadır. Ayrıca, eski web siteleri etkilenecek ve üst sıraları kaybedecektir. Bu nedenle pazarlamacılar için web sitelerini sürekli güncellemeleri hayati önem taşımaktadır.